تبلیغات
راهنمای سفر و گردشگری - طبیعت گردی - جاذبه های گردشگری و توریستی - راهنمای گردشگری ژاپن

درباره ژاپن :

مجمع الجزایر ژاپن کشوری در اقیانوس آرام واقع در آسیای شمال شرقی است که یکی از قدرت‌های اصلی اقتصادیِ جهان می‌باشد و سومین اقتصاد بزرگ جهان را از نظر تولید ناخالص داخلی دارد. ژاپن یک کشور پادشاهی است که برمبنای قانون اساسی اداره می‌شود.
ژاپن با جمعیتی در حدود ۱۲۸ میلیون نفر دهمین کشور پرجمعیت جهان است.ژاپن کشوری است کاملاً محصور شده در آب که از طریق مرز آبی با کشورهای چین، کره جنوبی و کره شمالی و روسیه همسایه‌است
ژاپنی‌ها کشورشان را «نیپون کوکو» خطاب می‌کنند که به معنی خاستگاه خورشید است.ژاپن اولین کشوری است که خورشید در آن طلوع می کند. مطالعات باستان شناسی سابقه سکونت انسان در این کشور را از دوران پارینه‌سنگی‌پسین می‌داند. ژاپن کشوری کوهستانی است و بیشتر جزایر آن آتشفشانی است و بشدت زلزله‌خیز است، آمار نشان می‌دهد که سالانه حدود ۱۵۰۰ زمین لرزه در آنجا روی می‌دهد.
پایتخت ژاپن : توکیو با بالغ بر ۳۵ میلیون نفر جمعیت از بزرگترین و گرانترین پایتخت‌های جهان به شمار می‌آید.
واحد  پولی ژاپن : ین
زبان رسمی ژاپن : ژاپنی

پیش شماره : 0081

آب و هوا : بیش از نیمی از ژاپن در منطقه معتدل قرار دارد . ژاپن به طور کلی آب و هوای دریایی دارد و در اثر بادهایی که از سمت دریا می‎‌وزند (بادهای موسمی) چهار فصل مجزا دارد و اختلاف دما در فصول مختلف آن زیاد است. بهار ژاپن روزهای نسبتاً گرمی دارد. هوای تابستان به خاطر وجود هوای پرفشار اقیانوس آرام بسیار گرم و مرطوب است. با شروع زمستان هوای پرفشار سیبری گسترش می‌یابد و در اثر آن بادهای موسمی از سمت شمال‌غرب وزیدن می‌گیرند.
طبقه بندی: راهنمای گردشگری ژاپن،
برچسب ها: پایتخت ژاپن، زبان رسمی ژاپن، واحدپول ژاپن، پیش شماره ژاپن، آب و هوای ژاپن،

تاریخ : دوشنبه 24 آبان 1395 | 11:42 ق.ظ | نویسنده : تک سیستم | نظرات