درباره فرانسه :

فرانسه با عنوان رسمی جمهوری فرانسه یکی از کشورهای واقع شده در اروپای غربی می‌باشد که دارای چند منطقه تحت حاکمیت نیز است. فرانسه یکی از سه کشوری است که دارای سواحلی هم در دریای مدیترانه و نیز اقیانوس اطلس می باشد (دو کشور دیگر عبارتند از اسپانیا و مراکش). به دلیل شکل نقشه  این کشور، در زبان فرانسوی به آن لقب l’Hexagone (معنی: شش‌ضلعی) را داده‌اند.
بر اساس مساحت، فرانسه کمابیش اندازهٔ افغانستان است و بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ در کل قاره اروپا به‌شمار می‌آید. جمعیت فرانسه در حال عبور از مرز ۶۷ میلیون نفر است که با این رقم، فرانسه در رتبه دومین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد.
پایتخت فرانسه : پاریس
زبان رسمی فرانسه : فرانسوی
واحد پول رسمی فرانسه : یورو

پیش شماره : 0033

آب و هوا : کشور فرانسه از ۲۶ منطقه مختلف تشکیل شده است. فرانسه دارای آب و هوای متنوعی است که شامل هوای اقیانوسی، مدینترانه ای‌ و کوهستانی (به خاطر کوه‌های آلپ) می‌باشد.

آب و هوای شرجی و مدیترانه ای‌ را می توان در منطقهٔ پر زرق و برق ریورا و هوای کوهستانی را در دشت شراب دوردوگن تجربه کرد. نوار ساحل غربی فرانسه دارای آب و هوای معتدل و شرجی می باشد. نمودار تغییرات آب و هوای این منطقه زیاد نبوده، به طوری که دارای زمستان‌های معتدل و تابستان‌های گرم می باشد. به خاطر بادهایی که از جانب اقیانوس می‌وزد، گرمایی بیشتر از حد انتظار در این عرض جغرافیایی را شاهد هستید.

منبع: سایت راهنماسفر
طبقه بندی: راهنمای گردشگری فرانسه،
برچسب ها: پایتخت فرانسه، زبان رسمی فرانسه، واحدپول فرانسه، پیش شماره فرانسه، آب وهوای فرانسه،

تاریخ : شنبه 1 آبان 1395 | 12:11 ب.ظ | نویسنده : گروه طراحی پشتیبان وب | نظرات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات