تبلیغات
راهنمای سفر و گردشگری - طبیعت گردی - جاذبه های گردشگری و توریستی - باغ زیبای لوکزامبورگ در فرانسه

باغ زیبای لوکزامبورگ در فرانسه

باغ لوکزامبورگ دومین پارک عمومی بزرگ پاریس است که در منطقه ۶ واقع شده است. سنگ بنای باغ لوکزامبورگ در قرن 17 میلادی گذاشته شد ولی شکل کنونی آن مربوط به بازسازی هایش در قرن 19 میلادی می باشد. . حدود 50 هکتار وسعت دارد و شامل یک استخر بزرگ در وسط و دو تراس در دو سو می باشد. بخش میانی باغ به سبک معماری کلاسیک و قرینه می باشد ولی فضای بیرونی آن بیشتر بصورت پیچ در پیچ و نامنظم می باشد. در طول تراس ها و مسیرها شما می توانید مجسمه هایی از مردان و زنان برجسته هنر و سیاست را مشاهده کنید.

باغ لوکزامبورگ همان پارک معروفی است که در رمان بینوایان ویکتور هوگو، کوزت با ماریوس آشنا می شود. از ویژگی های این باغ بزرگ می توان به وجود صدها مجسمه، بنای تاریخی و فواره اشاره کرد.در فضای سبز مرکزی این باغ حدود ۲۰ مجسمه از ملکه های فرانسوی و قدیسین وجود دارد. کاخ لوکزامبورگ در انتهای شمالی پارک برای ماری دو مدیسی ساخته شد که در زمان انقلاب فرانسه از این کاخ به عنوان زندان استفاده می شده. در حال حاضر این کاخ محل سنای فرانسه است.

باغ لوکزامبورگ امروزه به پاتوق هنرمندان، کودکان، دانش آموزان و گردشگران تبدیل شده است.گردشگران اغلب برای بازدید از باغ به این مجموعه می روند و از قصر بازدید نمی کنند. بخشی از باغ به سبک قدیمی فرانسوی برای میهمانی ها طراحی شده و محوطه بی نظیری برای بازی کودکان در نظر گرفته شده که می توانند قایق های کوچک را برانند، سوار اسب های پاکوتاه شوند و یا نمایش های عروسکی را تماشا کنند.دانشگاه سوربون نیز که از قدیمی ترین دانشگاه های پاریس است و در قرن 13 میلادی ساخته شده، در نزدیکی این باغ قرار دارد.

منبعک سایت راهنماسفر
طبقه بندی: راهنمای گردشگری فرانسه،
برچسب ها: باغ لوکزامبورگ، باغ لوکزامبورگ فرانسه،

تاریخ : شنبه 1 آبان 1395 | 11:06 ق.ظ | نویسنده : تک سیستم | نظرات