یكی از مكان های دیدنی تورنتو در كانادا موزه سلطنتی اُنتاریو می باشد. موزه‌ اُنتاریو كانادا كه به ‏ROM‏ هم معروف است، از اولین موزه های كاناداست و پنجمین موزه ی بزرگ آمریكای شمالی است كه دارای گنجینه‌ای بالغ بر ۶ میلیون شیء باارزش است كه در 40 گالری نگهداری می شود .آثار موزه در حوزه فرهنگ جهانی، تاریخ طبیعی و هنر است كه در شهر تورنتو واقع در استان انتاریو، كانادا قرار دارد.

جاذبه های گردشگری كانادا

این موزه همه ساله  گردشگران زیادی را از سراسر جهان به سمت خود جذب می كند. این موزه ‏مجموعه ای فوق العاده از نمایشگاه های بزرگ جهان را در خود جای داده و مربوط به دوره های متفاوتی است. در موزه سلطنتی اُنتاریو آثار بسیاری نیز از ایران است و بیشترین بخش آثار ایرانی به سفال اختصاص دارد كه اغلب در كاشان و كرمان شكل گرفته‌اند و توجه پژوهشگران سفال را هم به خود جلب كرده‌اند. همچنین در سال ۲۰۱۳ كتاب نفیسی درباره این آثار توسط انتشارات بریل در هلند با همكاری موزه سلطنتی اونتاریو به زبان انگلیسی به چاپ رسیده است.

موزه سلطنتی اُنتاریو دارای مجموعه های نفیسی مانند:  اسكلت دایناسورها ، آثاری از شرق نزدیك ، آثار هنری آفریقا و آسیای شرقی ، آثار تاریخی اروپا و آثار هنری كانادا می باشد كه بسیار دیدنی هستند .

جاذبه های گردشگری كانادا

بنای این موزه دارای زیبایی قابل توجهی است و از طراحی ویژه و بسیار خاصی برخوردار است به طوریكه طراحی اولیه ی آن به سبك نئورومانس  توسط جان پیرسون  و فرانك دارلینگ انجام شد و به تدریچ همزمان با افزایش آثار هنری موزه ، ساختمان موزه بازسازی و بزرگتر شد. همچنین نور پردازی موزه در هنگام شب جلوه و نمایی زیبا به آن بخشیده است.

منبع: سایت راهنما سفر


طبقه بندی: راهنمای گردشگری کانادا،
برچسب ها: موزه سلطنتی اُنتاریو كانادا، جاذبه های گردشگری كانادا،

تاریخ : سه شنبه 2 آبان 1396 | 03:25 ب.ظ | نویسنده : گروه طراحی پشتیبان وب | نظرات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic