تبلیغات
راهنمای سفر و گردشگری - طبیعت گردی - جاذبه های گردشگری و توریستی - روستای چشمه میران شهرستان جوانرود كرمانشاه

كرمانشاه یكی از باستانی ترین و كهن ترین شهرهای ایران است. استان كرمانشاه یكی از پرجاذبه ترین مناطق كشور به شمار می آید كه در غرب كشور است و از شمال با استان كردستان، از جنوب با استان لرستان و ایلام، از شرق با استان همدان و از غرب با كشور عراق همجوار است و حدود 330 كیلومتر مرز مشترك با كشور عراق دارد.

چشمه میران كرمانشاه

از هر مسیری كه وارد این استان شوید با دیدنی ها و جاذبه های كم نظیری رو به رو می شود. این استان از نظر وسعت هفدهمین استان كشور محسوب می شود. یكی از مناطق دیدنی استان كرمانشاه شهرستان جوانرود است كه دارای مناظر دیدنی است و برای گردشگران تجربه ای متفاوت را دارد.

روستای چشمه میران در فاصله حدود پنج كیلومتری شهرستان جوانرود واقع است و از توابع بخش مركزی است كه در طول سال مورد توجه گردشگران ، مهمانان و مردم بومی شهرستان جوانرود و حومه قرار گرفته و از مناطق گردشگری پر طرفدار شهرستان جوانرود با مناظری دیدنی و بكر است.

روستای چشمه میران در منطقه كوهستانی قرار گرفته و به علت شیب های زیاد پله های زیادی در این روستا دیده می شود و دارای آب و هوای معتدل كوهستانی می باشد .

چشمه میران كرمانشاه

روستای چشمه میران با جمعیتی بالغ بر 350 نفر دارد و دارای 85 نفر خانوار است كه در شمال شهر جوانرود قرار گرفته است. این روستا باغات زیادی دارد و شغل مردم روستا , باغداری , كشاورزی و دامداری است همچنین در این روستا به كار زنبور داری نیز می پردازند .  در این روستا چشمه ای به نام میران وجود دارد كه در گذشته قبل از اینكه روستا لوله كشی شود مردم روستا از این آب استفاده می كردند و قدمتی 200 ساله دارد .

چشمه میران به كانی پولورك معروف است كه نام محلی آن می باشد .آب این چشمه از زیر زمین می جوشد و در زمان خشكسالی هم باز این چشمه خشك نشده و آب آن در زمستان گرم و در تابستان سرد و خنك است.

منبع: سایت راهنماسفر


طبقه بندی: راهنمای گردشگری ایران،
برچسب ها: روستای چشمه میران شهرستان جوانرود كرمانشاه، جاذبه های گردشگری كرمانشاه،

تاریخ : شنبه 11 شهریور 1396 | 12:30 ب.ظ | نویسنده : تک سیستم | نظرات