موزه لوور پاریس بعنوان پربازدیدترین موزه جهان با بیش از ۳۵هزار اثر هنری در هشت بخش مختلف است. در پشت این كاخ باغ زیبایی به نام باغ تویلری وجود دارد و رو به روی باغ نیز میدان كنكورد قرار گرفته است. همچنین این مكان نزدیك به خیابان معروف شانزلیزه است.


ساختمان موزه لوور قبل از انقلاب كبیر فرانسه یكی از كاخ‌های سلطنتی بود، كه به عنوان موزه سلطنتی در آن آثار با ارزش هنری نگهداری می‌شد و پس از انقلاب كبیر، در سال ۱۷۸۹ موزه و آثار موجود به مردم فرانسه اهدا شد و در سال ۱۷۹۳ تبدیل به موزه ملی فرانسه شد.

موزه لوور پاریس بزرگترین موزه جهان است و در مجموعه‌های مختلف این موزه آثاری از دوران پیش از تاریخ تا كنون نگهداری می‌شود. همچنین معروف‌ترین آثار هنری و تاریخی جهان را در این موزه نگهداری می‌كنند. در این موزه آثار بسیاری در زمینه هنر، فرهنگ و تاریخ بشر وجود دارد كه از آن جمله می‌توان به لوح حمورابی، تابلوی بانوی صخره‌ها و تابلوی مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی اشاره كرد. همچنین ۲۵۰۰ آثار باستانی و ارزشمند ایرانی در این موزه به چشم می‌خورد كه روزانه هزاران نفر از این آثار بازدید می كنند.

«سالن ایران» در موزه لوور فرانسه یكی از بزرگترین بخش‌های این موزه است. موزه لوور در فرانسه بخش عظیمی از آثار تاریخی و باستانی ایران را در دل خود جای داده است كه توجه بیشتر بازدیدكنندگان را به خود جلب می‌كند. به طوری كه دیدن همه اشیاء گرانبها و ارزشمند ایرانی موجود در آن كه زمانی از این مملكت به تاراج رفته بود، در یك روز و دو روز امكان پذیر نمی‌باشد. همچنین نقاشی رنگ روغن از ناصرالدین شاه پادشاه قاجار نیز در موزه لورر نگهداری می‌شود.

 

منبع: سایت راهنماسفر


طبقه بندی: راهنمای گردشگری فرانسه،
برچسب ها: موزه لوور پاریس، جاذبه های گردشگری فرانسه،

تاریخ : دوشنبه 6 شهریور 1396 | 03:19 ب.ظ | نویسنده : گروه طراحی پشتیبان وب | نظرات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات