تبلیغات
راهنمای سفر و گردشگری - طبیعت گردی - جاذبه های گردشگری و توریستی - پلكانی به بهشت در هاوایی

مجمع‌الجزایر هاوایی در اقیانوس آرام آمریكا واقع شده است. پلكانی به بهشت نام مسیری است در هاوایی كه به بالای یك كوه ختم می شود و این نام به دلیل مسیر فوق العاده دیدنی و زیبای آن بر روی آن گذاشته شده است.

یكی از بهترین مناطق گردشگری با طبیعت بكر و دست نخورده اوآهو در هاوایی، مسیری خطرناك و زیبا  معروف به پلكان بهشت در هاوایی واقع شده كه به عنوان یكی از وحشتناك ترین و ترسناك ترین گذرگاه های دنیا به شمار می رود.

سفر به هاوایی و ساعت‌ها پیاده روی در هوای مه‌گرفته میان درختان و بوته‌ها تا رسیدن به بلندای كوه ”كونولا”، جایی كه نوری از آسمان به زمین تابیده و شما را تا بهشت بالا می‌برد. ”پله‌های هایكو”  در واقع راه پله‌ای رو به بهشت است  كه جان خیلی‌ها را گرفته و یا برای بسیاری عكس‌های یادگاری زیبا ساخته است.

این پله‌ها به بهشت راه دارند؛ هرچند كه پله‌ها رو به بهشت هستند اما فرشتگان آن‌ها را نساخته‌اند! چهار هزار پله را كه طی كنید، به منظره‌ای می‌رسید كه تا به حال مانند آن را ندیده‌اید. این جمله را كسانی می‌گویند كه جان خود  را به خطر انداخته و پا روی پله‌های آهنی فرسوده و شكسته گذاشته‌اند تا در پیچ و تاپ تپه‌ها و تن سبز كوه‌ها به بهشت برسند. عبور از پله‌های هایكو در میان جزیره هاوایی، مناظری باور نكردنی را در مقابل چشم بیننده قرار می‌دهد كه تنها با سخت‌كوشی، دست یافتنی است. این پله ها بسیار خطرناك هستند مخصوصا زمانی كه خیس هستند.این پلكان در سال 1942 و برای اهداف نظامی و ارسال سیگنال به كشتی ها در جنگ جهانی دوم ساخته شده است. این پلكان در ابتدا با استفاده از چوب ساخته شده بود ولی در سال 1950 برای استحكام بیشتر با آهن و فلزات دیگر بازسازی شده است. در طوفان اخیر نیز خسارات فراوانی به پله ها وارد شده.

بعدها پلكان با استفاده از آهن گالوانیزه مجددا بازسازی و گسترش یافت. اما با پیشرفت تكنولوژی دیگر نیازی به این ساختمان و آنتن‌ها نبود، بنابراین در میان جنگل رها شدند. تغییرات آب و هوایی به آن‌ها آسیب زدند و شاخ و برگ درختان مدفون‌شان كرد. هر چند كه در سال ۲۰۰۳ پله‌ها باز هم ترمیم شدند، اما بدلیل حوادثی كه رخ می‌داد، دولت مسیر ابتدایی برای دسترسی را بست. این روزها اما گردشگران هنوز هم برای تماشای منظره و چشم‌اندازهای زیبای هاوایی، به طور غیرقانونی از این پله‌ها بالا می‌روند. در نهایت شاید خستگی بالا رفتن از چهار هزار پله و خطر سقوط از لبه كوهستان وجود داشته باشد اما در انتهای مسیر، منظره‌ای بهشتی، با آسمانی كه آغوش خود را برایتان باز كرده در انتظار شماست

پلكانی به بهشت مانند گوشه‌ای از بهشت بوده كه از آسمان فروافتاده و این پله‌ها روی شیب خطرناك كوهستان، منظره‌ای زیبا و دست نیافتنی را  فراهم كرده‌ تا ببینی و باور كنی. ”پله‌های هایكو” منطقه‌ای توریستی نیست، یعنی به هیچ وجه امن نیست و جان بسیاری را گرفته است یا دچار حمله قلبی شده‌اند و یا اینكه پای آن‌ها لغزیده چرا كه پله‌ها سست شده بودند. به همین خاطر بازدید از آن ممنوع است و ورودی مشخصی ندارد، اما از ابتدای دره هایكو و در میان كوچه پس كوچه‌های محله‌ای مسكونی آغاز می‌شود تا میان ابرها.

منبع: سایت راهنماسفر


طبقه بندی: راهنمای گردشگری آمریکا،
برچسب ها: پلكانی به بهشت در هاوایی، راهنمای گردشگری آمریكا،

تاریخ : پنجشنبه 23 دی 1395 | 01:03 ب.ظ | نویسنده : تک سیستم | نظرات