تبلیغات
راهنمای سفر و گردشگری - طبیعت گردی - جاذبه های گردشگری و توریستی - شهر زوریخ در سوئیس

شهر زوریخ بزرگترین و پرجمعیت ­ترین شهر در كشور سوئیس است. این شهر در ساحل دریاچه ی زوریخ  و دامنه­ ی كوه های آلپ قرار گرفته است. تاریخچه ­ی شهر زیبای زوریخ به هفت هزار سال پیش می­ رسد و این شهر به خاطر داشتن تاریخ غنی و جاذبه های گردشگری و تفریحی فراوان یكی از شهرهای پربازدید دنیا محسوب می شود.

این شهر گرانترین شهر دنیاست، مهمترین قطب اقتصادی سوییس و مركز اصلی تجاری و بازرگانی سوئیس است كه آن را پایتخت فرهنگی سوئیس می­ دانند. كیفیت زندگی و سطح رفاه عمومی در این شهر بسیار بالاست؛ هوای پاكیزه، محیط آرام، دریاچه، خانه هایی با سقف های شیروانی، كلیساهای متعدد، تراموا و... شاید نخستین تصویری است  كه در نمایی كلی از شهر زوریخ در ذهن ها تداعی می­شود.

شهر زوریخ همواره مركز اقتصادی كشور سوئیس بوده و به دلیل حضور تمامی بانك های بزرگ دنیا، برای همه ی كشورهای جهان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.میزان مالیات در این شهر پایین است و به همین دلیل سرمایه گذاران زیادی را به خود جلب كرده است.

مردم زوریخ تحصیل كرده و اهل علم و ورزش اند. زوریخ از فرهنگ غنی برخوردار است و مردم این شهر با افتخار زیاد به آن می بالند. علاقه ی بسیار مردم به نمایش های هنری، غذا و طبیعت زبانزد همه است. قدم زدن در كنار دریاچه ی زوریخ و تماشای آسمان آبی و مناظر چشمگیر كوه آلپ برای تمامی گردشگران دل انگیز است.

زیبایی های زوریخ منحصر به فرد است. دریاچه ی زوریخ، جنگل نیو واید ، كلیسای سنت پیترز، كلیسای فرامونستر و منطقه ی میتنكای  از این جمله اند. از دیگر جاذبه های این شهر  موزه ی هنر، موزه ی ملی، باغ جانور شناسی، باغ گیاه شناسی، مركز لوكور بوزیه، باغ چینی زوریخ  می­باشد. خیابان مشهور بانهوف مركز رستوران ها، كافه ها، مراكز خرید و گالری های هنری متنوع است همچنین مقر فدراسیون فوتبال جهانی (FIFA) در این شهر قرار دارد.

منبع: سایت راهنماسفر


طبقه بندی: راهنمای گردشگری سوئیس،
برچسب ها: شهر زوریخ در سوئیس، راهنمای گردشگری سوئیس،

تاریخ : پنجشنبه 25 آذر 1395 | 12:26 ب.ظ | نویسنده : تک سیستم | نظرات