تبلیغات
راهنمای سفر و گردشگری - طبیعت گردی - جاذبه های گردشگری و توریستی - دشت دریاسر در مازندران

دشت دریاسر یكی از زیباترین مناطق ایران به شمار می­رود و در منطقه دوهزار استان مازندران قرار دارد. این دشت دارای كوه های بلند و بكر، یخچال های طبیعی، چشمه های فراوان و از همه مهمتر گل های زرد رنگ بابونه است كه زیبایی منطقه را دوچندان كرده است.

دشت دریاسر دشتی وسیع در جنوب شهر تنكابن، در حقیقت مرزی است كه پوشش سرسبز جنگل های شمال ایران را به پوشش برفی و یخچالی كوه الموت متصل می كند. این دشت در ارتفاع دوهزار متری از سطح دریا قرار دارد و الموت بلندترین كوهی است كه از سمت جنوب، دشت را احاطه كرده است.

به خاطر موقعیت جغرافیایی  ویژه ی این منطقه ، می توان در فصول مختلف مناظر كم نظیری را در آن مشاهده كرد.

 دشت در فصل بهار بسیار خوش آب و هوا است و سطح آن پر از گلهای زرد رنگ بابونه می‌شود كه بر زیبایی دشت می­افزاید. در كف دشت ده ها چشمه جوشان وجود دارد و آب از میان سبزه ها به بیرون می جوشد بطوریكه در فصل بهار یافتن خشكی در دشت دشوار است. همچنین رودخانه پر آبی از وسط این دشت جاریست و از ارتفاعات سیالان سرچشمه می گیرد كه دشت را بطور خیره كننده ای زیبا می­كند . در فصل تابستان روزها بسیار گرم و شب ها سرد است، در فصل پاییز هم تقریبأ همیشه بارانی است، در این فصل میلیون ها برگ سطح زمین را همچون فرشی رنگارنگ می­پوشانند. در فصل زمستان به دلیل كوهستانی بودن منطقه هوا بسیار سرد است.

از دیگر جاذبه های این منطقه در صورت ابری نبودن هوا مشاهده شهاب سنگ هاست كه نور بسیار زیادی دارند و دشت را روشن میكند.

همه ساله در اردیبهشت ماه و همزمان با روییدن میلیون ها گل زرد رنگ، گروه های كوهنوردی از سراسر ایران در این منطقه همایش های كوهپیمایی برگزار می كنند و ازین رو این منطقه بی نظیر را بهشت اردیبهشت ایران می نامند.

منبع: سایت راهنماسفر


طبقه بندی: راهنمای گردشگری ایران،
برچسب ها: دشت دریاسر، طبیعت گردی در مازندران، ایرانگردی،

تاریخ : چهارشنبه 17 آذر 1395 | 01:36 ب.ظ | نویسنده : تک سیستم | نظرات