تبلیغات
راهنمای سفر و گردشگری - طبیعت گردی - جاذبه های گردشگری و توریستی - شهربندری گوا در هندوستان

گوا نام شهری بندری و ایالتی در حاشیه جنوب غربی هندوستان است که یکی از زیباترین و پاکیزه ترین شهرهای هند است و ویترین گردشگری این کشورمحسوب می شود. شهر گوا بافتی قدیمی هم دارد که به نام گوای قدیم مشهور است. منطقه ای که یکی از جاذبه های ثبت جهانی هندوستان را هم در خود جای داده است، یکی از ۹ میراثی که یونسکو آن را ثبت جهانی کرده است.

شهر گوا شگفت و زیبا به بندرش شهره است. طبیعت به شدت سبز، نخل های سربرافراشته و زیبا، سواحلی آرام با مراکز تفریحی و امکانات مطلوب گردشگری با هزینه نسبتا کم از مهم ترین عواملی است که گردشکران را تشویق می کند به این منطقه سفر کنند. . افزون بر محیط طبیعی، کلیسای بوم ژیزوس همراه با مومیایی زاویر مقدس در منطقه گوای کهنه شهرت و جذابیت ویژه ای دارد.

۴۵۰ سال حکومت پرتغال بر این منطقه باعث شده که تمام شهرها و حتی روستاهای گوا فرهنگی خاص داشته باشد از معماری خانه ها و معابد این شهر گرفته تا خرده فرهنگ های مردم این منطقه تاثیرگرفته از فرهنگ پرتغالی ها است.

غذاهای شهر گوا بسیار معروف است و مخلوطی است از غذاهای پرتغالی، جنوب هند و عربی اما به سبب حضور همیشگی گردشگران، غذاهای متنوعی در همه جای شهر در دسترس است. گوا یکی از معدود مکان های هند است که اغلب رستوران های آن گوشت گاو هم سرو می کنند.

گوا هرچند کوچک ترین ایالت هندوستان است اما درآمد سرانه مردمان آن از دیگر ایالت ها بیشتر است. به همین دلیل می توان در این شهر مرکز خرید های خوبی را به چشم دید. فروشگاه بیگ جی (Big G) یکی از آنهاست.

منبع: سایت راهنماسفر
طبقه بندی: راهنمای گردشگری هندوستان،
برچسب ها: معبد کایلاسا با تکنولوژی نامعلوم در هندوستان، آشنایی با تاج محل در هندوستان، ایالت ساحلی کرالا در هندوستان،

تاریخ : دوشنبه 15 آذر 1395 | 04:31 ب.ظ | نویسنده : تک سیستم | نظرات