تبلیغات
راهنمای سفر و گردشگری - طبیعت گردی - جاذبه های گردشگری و توریستی - جنگل سیاه در آلمان

جنگل سیاه یا شوارتزوالد (Schwarzwald) معروفترین ارتفاعات سنگی آلمان، یك رشته كوه جنگلی واقع در جنوب غربی آلمان در ایالت بادن -وورتمبرگ است. جنگلی كه در قلب اروپا آرامیده و با رنگ سبز، درختان كهن، كوه های بزرگش ما را مجذوب خود خواهد كرد.

نام جنگل سیاه به خاطر رنگ سبز تیره ی درختان و چشم اندازهای تیره ای است كه از رویش درختان كاج فراوان و پوشش گیاهی بلند این جنگل در این منطقه گرفته شده است.

جنگل سیاه متراكم ترین جنگل اروپا به حساب می آید و از حیث زیبایی بی رقیب است . به دلیل رنگ سبز تیره داخل آن تیره و تاریك است؛ گاهی ترسناك و گاهی زیبا است .درختان كاج بی شماری در این منطقه وجود دارند و در نهایت زیبایی در كنار هم به صف ایستاده اند .

شهرهای فرایبورگ و بادن بادن از نقاط پربازدید گردشگری در غرب جنگل سیاه است . محدوده جنگل سیاه از سوی جنوب غربی، دره راین است و از شمال به كراچگایو منتهی می شود و به پایان می رسد . بلندترین قله این منطقه قله فلدبرگ با  ارتفاع ۱۴۹۳ متر است. در این جنگل علاوه بر بیشه های سرسبز چراگاه های كوهستانی، نهرهای جاری، و آبشارهای خروشان، خانه های كشاورزی چوبی و پیاده راه های خاكی نیز وجود دارند.

در هر قسمت از این جنگل می توان رودخانه ها و دریاچه های زیبا را دید، رودخانه ای خروشان و پر جنب و جوش كه راه خود را از میان درختان پیدا می كند و به دریاچه های جنگل سیاه می ریزند. بسیاری از دریاچه ها در دوران یخچالی بوجود آمده اند و ادامه ی حیات آنها با رودخانه هایی است كه در پیچ و خم جنگل راهشان را به سوی دریاچه ها پیدا می كنند . زیباترین دریاچه تیتیسه است و كهن ترین موملسی و بزرگترین  آن فلدسه می باشد .از این دریاچه ها برای تولید انرژی و همین طور تامین آب شیرین استفاده می شود .

میراث معماری متمایز این منطقه در همه جا به چشم می خورد اما یكی از بهترین موزه ها موزه ی رو باز مركزی است، جایی كه تكنیك های سنتی كشاورزی نیز به نمایش گذاشته شده اند؛ موزه ای روباز به نام مزرعه قاضی زندگی كشاورزان منطقه در قرن ۱۷ و ۱۸ میلادی را به نمایش گذاشته است. این موزه ها به چندین بخش تقسیم می شوند و هركدام موضوعات خاصی از فرهنگ تا صنایع دستی را در خود جای داده اند .

اگر بخواهید كنجكاوی های خود درباره ساعت های كوكو و دیگر انواع ساعت های جنگلی سیاه برطرف كنید به موزه ملی ساعت بروید. موزه ساعت آلمان در منطقه فورت وانگن واقع در منطقه جنگل سیاه، تاریخ ساعت سازی را نشان می دهد.

منبع: سایت راهنماسفر
طبقه بندی: راهنمای گردشگری آلمان،
برچسب ها: جنگل سیاه، راهنمای گردشگری آلمان،

تاریخ : پنجشنبه 11 آذر 1395 | 12:48 ب.ظ | نویسنده : تک سیستم | نظرات