كوهستان آلپ یكی از عظیم ترین رشته كوه ها در مركز اروپاست كه در بخش هایی از كشورهای  ایتالیا، فرانسه، اتریش، آلمان، سوئیس، اسلوونی و لیختن‌اشتاین گسترده شده است. رشته كوه­های آلپ طیف گسترده ای از مناظر، در میان ارتفاعات، دره و آبشار، قله های پوشیده از برف را ارائه می كند.

كوهستان آلپ تقریبا 5 آب و هوای مختلف دارد و از پوشش گیاهی و جانوری متفاوتی هم تشكیل شده است. قسمت عمده‌ آلپ را یخ و برف دائمی پوشانده و تعداد زیادی یخچال وجود دارد كه طولانی‌ترین آنها گریت آلچ  به طول تقریبی ۲۲ كیلومتر است.

پوشش گیاهی آلپ به نسبت ارتفاع تغییر می كند. در ارتفاع زیر 1000 متر انواع گیاهان و جانوران را خواهید دید كه در كنار اهالی دهكده به زندگی ادامه می دهند. در ارتفاع 1000 تا 1500 متری درختان بلوط رویش می كنند و امكان كشاورزی هم وجود دارد. علف و گل های وحشی  و درختان برگ ریز  روی دامنه های پایین به سمت بالا تا درختان كاج ادامه دارد بالاتر از كاجها ، نواحی چمنزاری است كه با سنگ یا برف همیشگی در بالاترین ارتفاع پوشیده شده است و پوشش گیاهی ضعیفی دارند.

در كوه‌های آلپ تعداد بی‌شماری هتل، مهمان‌پذیر، پناهگاه و جان پناه وجود دارد، و در عین حال خدمات جانبی بسیاری مانند راهنمایان حرفه‌ای، گروه‌های نجات و انواع وسایل حمل و نقل كوهستانی در دسترس است.

این منطقه در طول تابستان و زمستان توریست های بسیاری را به خود جذب می كنند. در ماه های دسامبر و آوریل در رشته كوه های آلپ ورزش های زمستانی مانند اسكی و اسنوبرد طرفداران زیادی دارد. كوه‌های آلپ، خاستگاه كوه‌نوردی بوده‌اند و از این‌رو نقشی بی‌بدیل در تاریخ این ورزش دارند، همچنین در تابستان علاقه مندان به كوهنوردی و پیاده روی به ارتفاعات آلپ می آیند. همه ساله در ماه جولای مسابقات دوچرخه سواری "تور فرانسه" به مدت سه هفته در منطقه آلپ برگزار می‌شود. امكاناتی هم برای ورزش بانجی جامپینگ در نظر گرفته شده و می توان از مناظر زیبای این كوهستان معروف نهایت لذت و استفاده را برد. اكثر شهرهای آلپ جاده های مناسبی دارند و می توان با ماشین در آنها تردد كرد اما جاده های نواحی مرتفع حتی در تابستان صعب العبور می باشند.

لازم به ذكر است كه مناطقی همچون اینترلیك در سوئیس و اینسبورك در اتریش در تابستان ها بسیار دیدنی و دلربا هستند.

منبع: سایت راهنماسفر


طبقه بندی: راهنمای گردشگری فرانسه،
برچسب ها: كوه آلپ، راهنمای گردشگری فرانسه،

تاریخ : شنبه 6 آذر 1395 | 11:36 ق.ظ | نویسنده : گروه طراحی پشتیبان وب | نظرات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات