تبلیغات
راهنمای سفر و گردشگری - طبیعت گردی - جاذبه های گردشگری و توریستی - ایالت باواریا(بایرن) در آلمان

ایالت باواریا(بایرن) در آلمان

ایالت باواریا (Bavaria) یا بایرن (Bayern) آلمانی بزرگترین استان آلمان در جنوب این كشور واقع شده است و شهر مونیخ پایتخت این ایالت است. باواریا در حال حاضر به یك مركز مدرن صنعتی در اروپا تبدیل شده و اقتصاد آن از اقتصاد كشور سوئد نیز بزرگتر و قدرتمندتر است. ایالت باواریا (Bavaria) بزرگترین استان آلمان است.

تسوگ اشپیتسه (Zugspitze) بلندترین كوه آلمان با ارتفاع 2962 متر، در باواریا قرار گرفته است. مرز آلمان و اتریش از قله غربی این كوه عبور می كند. این كوه مكان بسیار مناسبی برای پیاده روی، كوهنوردی و اسكی است.از دریاچه های زیبا و پرجاذبه باواریا می توان به Chiemsee، Starnberger See و Tegernsee اشاره كرد. گردشگران زیادی برای گذراندن ساعاتی، به كنار این دریاچه های تماشایی می روند و در آرامش طبیعی این منطقه استراحت و تجدید قوا می كنند.

این ناحیه برای ورزش هایی همچون شنا، طبیعت گردی، دوچرخه سواری و دیگر فعالیت هایی كه در فضای باز انجام می شود، بسیار مناسب و ایده آل است. مونیخ، قلب تپنده و پایتخت ایالت باواریا است. در قسمت شمالی باواریا، قلعه های پرجلال و جبروت و صومعه های بسیار دیدنی خودنمایی می كند. یكی از مناظر زیبا در باواریا، جاده رمانتیك (Romantic Road) است كه از شهرتی جهانی برخوردار می باشد.این جاده در كنار قصر قدیمی نوی شوان شتین (Neuschwanstein) كه خود یكی از محبوب ترین نقاط توریستی آلمان به شمار می رود و نیز در كنار شهر كوچك و كوهستانی فوسن (Füssen) در دامنه كوه های آلپ امتداد یافته است.

قلعه «نوی شوان شتین» كه توسط پادشاه وقت باواریا به نام لاودیگ دوم، در بلندای كوه ساخته شده است، اكنون میزبان رویدادی جهانی به نام «جشن اكتبر» است كه یكی از بزرگترین جشن های دنیا به شمار می رود.

مردم این ایالت به داشتن گنجینه ای از بناهای تاریخی به خود می بالند. در باواریا بیش از 1100 موزه و كلكسیون هنری وجود دارد كه همه ساله گردشگران زیادی از آنها بازدید می كنند. شاید بتوان گفت بهترین موزه هنر آلمان در این ایالت واقع شده است.توریسم در این شهر بسیار مهم است به ویژه در رشته كوه‌های الپ باواریا و بخش‌هایی كه توسط پارك جنگلی ملی باورایا و پارك ملی Berchtesgaden حفاظت می‌شود.طبیعت و آب و هوای این ایالت بسیار دلپذیر است. قله های پوشیده از برف آلپ، رودخانه های پرآب و جنگلهای سرسبز و باطراوت، حال و هوای رمانتیكی به باواریا می بخشد.

منبع: سایت راهنماسفر
طبقه بندی: راهنمای گردشگری آلمان،
برچسب ها: ایالت باواریا، بایرن، ایالت باواریا آلمان،

تاریخ : دوشنبه 1 آذر 1395 | 02:35 ب.ظ | نویسنده : تک سیستم | نظرات